Januari 2006


U ontvangt deze e-mail omdat u bent geabonneerd op de Faay e-mail nieuwsbrief.



In deze Nieuwbrief:

  • FR19VO plafond in ABN AMRO paviljoen
  • Faay genomineerd voor de Internationale Handelsprijs
  • Nieuwe prijslijst 2006
  • Beursagenda



    Faay plafond vliegt de wereld rond

    De Volvo Ocean Race, de grootste en meest uitdagende zeilrace rond de wereld, ging op 5 november 2005 van start. De race begon in het Spaanse Vigo en eindigt negen maanden later in Gothenburg. Aan deze race nemen de zeven beste zeilteams ter wereld deel, twee daarvan zijn van ABN AMRO. Een race van ruim 30.000 zeemijlen, een reis vol avontuur en ontberingen; geen bedden, geen stoelen, een maand niet douchen en in je bagage nauwelijks meer dan een tandenborstel.

    ABN AMRO wacht in elke haven bemanning, werknemers en gasten op in haar ‘Hospitility Pavilion’. Het paviljoen werd in Sanxenxo (Spanje) geopend op een wijze waarin vriendelijkheid, verwachting, avontuur, technologie, dromen en actie in de juiste mix samengebracht waren.

    Snel en demontabel
    Snelheid, demontabel en chique waren een aantal eisen voor het paviljoen. Omdat snelheid een zeer belangrijk element vormt bij het opbouwen en afbreken van de paviljoens heeft men gekozen voor de FR19VO plafonds van Faay. Deze plafondsystemen zijn verdekt uitneembaar en hebben uitstekende brandwerende en geluidsisolerende eigenschappen. Belangrijk was ook de sfeer, men wilde in het paviljoen een luxe lounge sfeer creëren. De Faay plafondtegels zijn wit van kleur en voorzien van kleine gaatjes voor akoestische absorptie. Deze subtiele gaatjes geven het plafond een chique aanzicht. Gezien de grootte van het paviljoen was, naast snelheid en looks, ook de vrije overspanning van 5 meter van het Faay plafond een absolute ‘must’. Dit in verband met de aansluiting op het stramien van de tentconstructie. Samen met Disigner Exhibits, tegenwoordig Kubik geheten en verantwoordelijk voor het ontwerp van het paviljoen, is Faay gekomen tot een perfect resultaat.

    Twee verdiepingen hoog
    De paviljoens vliegen mee ‘around the world’; als in de ene haven het paviljoen staat, wordt het tweede paviljoen alweer opgebouwd in de volgende haven. Het opbouwen van het paviljoen alleen al kost ruim drie dagen, daarna wordt binnenin alles in orde gebracht zoals het monteren van het Faay plafond, laminaat, grafics, elektra en audio/video, wat ook ruim zes dagen in beslag neemt. Als laatste houdt ABN zich nog zo’n twee dagen bezig met de inrichting, de zogeheten ‘finishing touch’. Echt een enorm project, waar veel meer bij komt kijken dan je in eerste instantie denkt. Een twee verdiepinghoge tent met alle technische snufjes in huis, een tent waar niets aan ontbreekt.

    700 m2
    In totaal heeft Faay zo'n 700 m2 plafond geleverd voor de beide paviljoens van de Volvo Ocean Race, een project om trots op te zijn. Ook heeft Faay gezorgd voor een ervaren montageploeg (B&W uit Groot Ammers), niet geheel onbelangrijk bij zo’n groots project. Je zou dus kunnen zeggen; "Ook Faay goes Around The World"!



    Faay verlegt zijn grenzen 

    Ook dit jaar werd hij weer uitgereikt, de Internationale Handelsprijs 2005 van de Kamer van Koophandel Utrecht. Voor deze Internationale Handelsprijs waren acht kandidaten genomineerd waaronder Faay Vianen B.V.

    De 8 bedrijven kregen een nominatie op grond van het verrichten van een ’aansprekende prestatie’ op het gebied van import of export danwel internationaal zakendoen. Een dergelijke prestatie kon zijn: het binnenslepen van een grote opdracht; het betreden van nieuwe markten; uitbreiding van de reeks landen waarmee zaken wordt gedaan; het wereldwijd lanceren van een product; of het veroveren van een sterke positie in een bepaald segment.

    Gemoderniseerd machinepark
    “Faay Vianen B.V. heeft met de verkoop van scheidingswanden en plafondsystemen de laatste jaren aantoonbaar laten zien dat het haar vleugels uitspreidt en zowel letterlijk als figuurlijk actief grensverleggend bezig is geweest. Faay heeft een nuchtere visie en voorziet op de lange termijn een verzadiging op de Nederlandse bouwmarkt, waardoor verdere groei zou zijn uitgesloten en wil daarom dit soort risico’s van afhankelijkheid trachten te minimaliseren. De kennis en kunde is aanwezig en ons recentelijk gemoderniseerde machinepark is multifunctioneel ingericht zodat het ook aan behoeftes over de grens kan voldoen en zal in de toekomst nieuwe innovaties zeker niet in de weg staan. Het feit dat ons oer-Hollands familiebedrijf levert ‘daar waar vraag is’ en dus afstand geen belemmering vormt voor ons maar óók niet voor onze klanten, bewijst dat ons motto ‘kwaliteit wint altijd’, wat pronkt op het Delftsblauw bordje aan de wand, zeker niet onterecht is.”

    Maar alleen die prestatie was niet genoeg. Er moesten ook meetbare economische gevolgen zijn, zoals gestegen werkgelegenheid of investeringen.

    “Al meer dan 20 jaar wordt Faay voorgeschreven in diverse bouwkundige bestekken van een bekende wereldwijd opererende winkelketen. Ook is Faay actief in het aanboren van nieuwe markten, vooral over de grens. Dit biedt mooie referenties voor nieuwe prospects. Onlangs is het accountteam dan ook uitgebreid met een nieuwe collega om de exportmarkt voor Faay verder uit te bouwen.”

    Tijdens een feestelijke nieuwjaarsbijeenkomst van de KvK in het Beatrix Theater te Utrecht werd de winnaar van de Internationale Handelsprijs bekendgemaakt. De prijs werd uitgereikt door Mevrouw E. Karsten, algemeen directeur Kamer van Koophandel Utrecht. Helaas bleef het voor Faay bij een nominatie en ging de prijs naar Terberg uit Benschop.

    “Winnen was mooi geweest, maar alleen al deze nominatie is een fantastisch compliment. Het was een gedegen competitie, waarbij er maar één kan winnen. Het is Terberg van harte gegund.” aldus Mark Faay (directeur Faay Vianen B.V.).



    Nieuw jaar, nieuwe prijslijst

    Vaste lasten, loonkosten, grondstoffen en energie worden ieder jaar duurder. Toch kunnen wij meedelen dat onze producten in prijs niet verhogen.

    Nieuwe productielijn
    Dit kunnen we doen dankzij investeringen in een nieuwe productielijn welke ons in staat stelt efficiënter te produceren. Deze nieuwe productielijn, die 12 oktober 2005 feestelijk is geopend, zal het Faay Light (40 cm breed) en de traditionele Faay-wanden (60 cm breed) in een hoger tempo dan voorheen produceren en is de nieuwe spil en trots van ons bedrijf.

    Nóg sneller met Faay
    Behalve een hogere productiesnelheid, levert deze lijn door de nieuwste technieken ook nauwkeurigere maattoleranties op. Dit komt ten gunste van de aannemer, die hierdoor nog sneller met Faay zal kunnen bouwen. Daarnaast is de nieuwe productielijn zuiniger met energie en mankracht.

    ‘Niet verhogen’ is eigenlijk nog iets aan de bescheiden kant. Een groot aantal onderdelen zoals de kozijnen, stellatten, sloffen, tussen- en hoekstijlen, FaayFix® en de FR-plafondtegels zijn zelfs in prijs verlaagd. Alleen de vervoerskosten zijn iets gestegen, maar dat zal u met de huidige brandstofprijzen niet verbazen.

    Op detailniveau zijn nog een aantal wijzigingen zichtbaar. Zo is al het vurenhout dat wordt toegepast in de spouw bij thermische isolatiewanden (GR en GF) op milieuvriendelijke wijze verduurzaamd. Én worden alle hulpmaterialen bij IW-wanden en plafonds, daar waar nodig, prefab inclusief airexband aangeboden.

    Voor netto inkoopprijzen verwijzen wij u door naar uw Faay dealer.



    Beursagenda 2006

    Gebouw
    Van 18 t/m 20 januari 2006
    Brabanthallen Den Bosch
    De vakbeurs Gebouw is een evenement waar gebouwbeheerders precies dátgene vinden waarnaar zij op zoek zijn, alle benodigde producten en diensten voor een optimaal gebouwbeheer. Openingstijden: dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur

    Imabo Expo
    8 en 9 maart 2006
    Euretco Expo Center, Houten
    De bouwmaterialengroep geeft hiermee haar klanten en prospects de mogelijkheid zich in korte tijd weer helemaal bij te scholen. Door de hoge concentratie van exposanten (met ruim tachtig leveranciers een representatieve doorsnede van de gehele bouwbranche) kan men zich in korte tijd goed informeren over de laatste bouwnoviteiten.

    BouwRai
    4 t/m 7 april 2006
    Amsterdam RAI, Hal 9, 10 en 11 (Hollandcomplex)
    BouwRAI is een neutraal platform voor alle partijen die betrokken zijn bij de ontwikkelingsfase van woningprojecten. Een aantrekkelijke combinatie van vakbeurs en activiteiten gericht op kennisuitwisseling en netwerken. Openingstijden: dagelijks van 10.00 tot 17.30 uur. Op vrijdag tot 16.30 uur.

  • Over deze e-mail nieuwsbrief
    Middels deze e-mail nieuwsbrief houdt Faay professionals in de bouwbranche op de hoogte van het laatste nieuws van Faay en haar producten. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen.


    Over Faay
    Faay Vianen B.V. is een Nederlands familiebedrijf gevestigd te Vianen (Z.H.). Sedert 3 decennia produceert Faay wand- en plafondsystemen op basis van vlasscheven en gipskarton.
    De producten worden in Nederland via de hout- en bouwstoffengroothandel op de markt afgezet. De export spreidt zich van Scandinavië tot het Midden-Oosten en van het Caribisch gebied tot en met Moskou.
    Meer info over Faay.


    Afmelden
    Geen berichten van Faay meer ontvangen? Wanneer u geen berichten meer wilt ontvangen dient u hier te klikken.

    Faay Vianen B.V., Mijlweg 3, postbus 116, 4130 EC Vianen
    Telefoon (0347) 37 66 24, Fax (0347) 37 79 40, E-mail info@faay.nl
    Bezoek www.faay.nl